TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Zirvesi

Her yıl binlerce genci ilham dolu konuşmacılar ve şirketlerle buluşturan TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Günü 1 Mart 2020’de gerçeklecek.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Burçin Ressamoğlu

Burçin Ressamoğlu

Viyana doğumlu olan Burçin Ressamoğlu,lise eğitimini Viyana’da yaptiktan sonra  Ankara Bilkent Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve İşletme Yönetimi bölümünde tamamlamıştır.

Güçlü aile değerlerine sahip olan Burçin, 20 yılı aşkın süredir eşi Alp ile evli ve 2 kız çocuk annesidir. Büyük kızı Lal, 22 yaşında ve İngiltere Hukuk okumakta,küçük kızı Damla ise 16 yaşında ve Londra’da 11. sınıfa gitmektedir.

Kariyerine STFA Ogden Hizmetleri ile başlayan Burçin, daha sonra Siemens’e geçmiştir ve Philips’e katılmadan önce çeşitli yönetim pozisyonlarını üstlenmiştir.

Burçin Philips’teki 14 yıllık görev süresinin 8 yılını Türkiye’de, geri kalan süresini de İsviçre, Polonya ve Hollanda’da kısa süreli görevlerde bulunarak tamamlamıştır. 2007 yılında, Philips  Asya Pasifik İş Geliştirme Başkanı olarak Çin’de Shenzhen’e taşınmış ve Asya PAsifik bolgesinde ondan fazla ülkeden sorumlu olmuştur. 2010 yılında Philips’te Orta Doğu ve Türkiye Bölge Başkanı olarak çalışmak üzere İstanbul’a geri dönmüş ve Haziran 2012’de Philips’ten ayrılmıştır.

Burçin, 2012 yılında Sodexo Avantaj ve Odullendirme Hizmetleri. Bu süre zarfında yeni ürün, program ve dijital dönüşüme öncülük ederek şirketin sürdürülebilir, kârlı büyümesini sağlamıştır.

2018 yılında Sodexo Birlesik Krallik CEO gorevine atanan Burçin, Birlesik Krallik  organizasyonunda yeni bir stratejisi ile büyük bir değişimi yönetmektedir. Şirketin pazarda lider konumunu , sürdürülebilir ve karlı büyümesini sağlayacak yeni bir işletme modeli, yeni ürün portföyü vr iyileştirilmiş çalışan bağlılığına ulaşmasına öncülük etmektedir.

Burçin, güçlü değerleri ve cinsiyet eşitliği tutkusu olan hırslı bir liderdir. Cinsiyet eşitliği ve Kadın’ın organizasyonlarda liderliği için 2017’den beri Sodexo Global Kadın Danışma Kurulu’nun bir parçası olan Burçin, Sodexo’nun global anlamda bu konuda ilerlemesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bununla birlikte Türkiye ve Birlesik Kralik‘da Cinsiyet eşitliği için STK’larla beraber programlara ve girişimlere sponsor olmakta ve birçok genç profesyonel kadına mentörlük yapmaya devam etmektedir.

Website