TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Zirvesi

Her yıl binlerce genci ilham dolu konuşmacılar ve şirketlerle buluşturan TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Günü 1 Mart 2020’de gerçeklecek.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Saliha Yüksel Tama

Saliha Yüksel Tama

8 Nisan 1980’de Eskisehir’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Eskişehir’de tamamladı ve küçük yaşlardan beri yaşadığı şehrin üzerinde uçan uçaklara olan hayranlığı onu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu sıralarına götürdü ve çok severek okuduğu bölümünü birincilikle bitirdi.

2000 yılında Antalya Havalımanında yer hizmetleri operasyon ve trafik bülümlerinde yaptığı staj ile hayallerini süsleyen uçaklara artık daha da yakındı.

2002 yılında mezun olur olmaz özel bir havayolu şirketinde Uçus İşletme Departmanında Kalite Sorumlusu olarak çalışmaya basladı. Pek çok mesleki eğitimle beraber kalite eğitimleri aldı ve kısa süre içerisinde çalıştığı şirkette iç denetçi olarak ek görev yapmaya başladı.

Daha sonra havayolu şirketlerinde sırasıyla Maliyet Kontroluru, Maliyet Kontrol&Bütçe Müdürlüğü ve Anlaşmalar Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Havayolu şirketlerinde geçen 6 yılın sonunda bir uçus simulator ve pilot eğitim merkezinin Satış Yöneticiliği görevine geldi ve bu görevde kaldığı 7 yıl boyunca pilot eğitimi üzerinde çok farklı tecrübeler edindi. Aynı dönemde calıştığı şirketin Boeing ile olan işbirliği sayesinde Boeing kampüsünde eğitim aldı ve Boeing’e ilk adımını attı.

2015 yılında Boeing’in Türkiye ofisini büyütme projesi kapsamında açmış olduğu Satış Direktörlüğü rolüne başvurdu ve Temmuz 2015’te Boeing’te şu an hala devam ettirdiği Uçuş Operasyon Satış Direktörlüğü görevine geldi.

Böylelikle hayallerini süsleyen uçaklara hayalini kurabileceğinden çok daha fazla yakınlaştı.

Website