TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Zirvesi

Her yıl binlerce genci ilham dolu konuşmacılar ve şirketlerle buluşturan TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Günü 1 Mart 2020’de gerçeklecek.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Çağla Gül Şenkardeş

Çağla Gül Şenkardeş

Dr. Çağla GÜL ŞENKARDEŞ Yıldız Teknik Universitesi’nde Makine Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Stockholm School of Economics eğitim kurumlarında İşletme Yüksek Lisans eğitimi ve sosyal bilimler alanlarında eğitimler alan Gül Şenkardeş, İletişim üzerine Doktora eğitimini Bilgi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 20 yılı aşkın profesyonel tecrübesi lojistik, otomotiv, medya, ve venture capital sektörlerinde dijital dönüşüm ve veri yönetimi çalışmaları üzerinedir. 2015 yılından bu yana akademik çalışmalar yapan ve halen İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Dr. Öğretim Görevlisi olarak görev yapmakta olan Gül Şenkardeş, Durugörü Danışmanlık şirketinin kurucusu, İstanbul Blockchain Women Derneği’nin kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, Yeniden Biz Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi, Tomorrow Danışma Kurulu Üyesi ve Blockchain Türkiye Platformu Danışma Kurulu Üyesidir.

Disiplinler arası bir araştırmacı olan Gül Şenkardeş, teknoloji ve insanı odağına almakta ve blokzincir teknolojisi, toplumsal cinsiyet eşitliği ve sürdürülebilirlik alanlarında akademik çalışmalar yapmaktadır. Yayınlanmış bilimsel araştırma makaleleri ve kitapları bulunan Gül Şenkardeş 2022 yılında Uluslararası Dünya Kadın Kongresinde literature yeni bir feminism teorisi olan Kriptfeminizm’i kazandırmıştır.

Website