TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Zirvesi

Her yıl binlerce genci ilham dolu konuşmacılar ve şirketlerle buluşturan TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Günü 1 Mart 2020’de gerçeklecek.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Canan Bademlioğlu

Canan Bademlioğlu

2000 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji Bölümünden mezun olan Canan Bademlioğlu, iş yaşamına 2000 yılında Eczacıbaşı-Baxter’de Kalite Güvencesi Uzman Yardımcısı olarak başladı. 2001-2008 yılları arasında Eczacıbaşı-Baxter’de Renal Ürünler grubunda Ürün Müdürü, Uzman Ürün Müdürü olarak görev yapan Bademlioğlu, 2008-2014 yılları arasında sırasıyla Eczacıbaşı-Baxter’da Biyolojik Ürünler Grubundan sorumlu Pazarlama ve Satış Yöneticisi, Pazarlama ve Satış Müdürü ve Pazarlama ve Satış Direktörlüğü görevlerini üstlendi. 2014-2015 yılları arasında Eczacıbaşı-Baxter’de tüm pazarlama, satış ve ticari operasyonlardan sorumlu Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görev aldı. 2015 yılında Baxter’in dünya çapında Baxter ve Baxalta olarak 2’ye ayrılma kararı sonrasında, Baxalta Global Pazarlama Direktörü olarak Londra’da görev aldı, 1 Nisan 2016 tarihinde Eczacıbaşı-Baxalta Genel Müdürü olarak atanan Bademlioğlu Türkiye’ye geri döndü. Baxalta’nın dünya çapında Shire tarafından satın alınması sonrasında Eczacıbaşı Sağlık Grubu Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Direktörlüğü görevini üstlendi. Bademlioğlu 2017 -2020 tarihlerinde Eczacıbaşı İlaç Pazarlama Genel Müdürü olarak çalıştı. 1 Nisan 2020 tarihinden bu yana Bademlioğlu, Abbott İlaç Divizyonu Genel Müdür’lüğü görevini sürdürmektedir.
Yönetim Kurulunda Kadın Programı üyesidir. Bademlioğlu aynı zamanda farklı sektörel örgütlerde kuruluş temsilcisi olarak görev yapmaktadır.

Website