TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Zirvesi

Her yıl binlerce genci ilham dolu konuşmacılar ve şirketlerle buluşturan TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Günü 1 Mart 2020’de gerçeklecek.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Gözde Kara

Gözde Kara

Gözde Kara, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) uçak mühendisliği lisans öğrenimini tamamladı. 2012 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) yüksek lisans öğrenimine devam ederken, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’de (TAI) teknoloji yönetimi uzmanı olarak çalışmaya başladı.

Yurt dışında yaşamayı tecrübe etmek amacıyla 2014 yılında Almanya’ya (Stuttgart şehri) taşınan Gözde Kara, ilk olarak Fraunhofer IAO enstitüsünde teknoloji ve Ar-Ge yönetimi alanında araştırma görevlisi olarak çalıştı. Ardından Steinbeis Advanced Risk Technologies (R-Tech) şirketinde AB projeleri desteklenmesinde görev aldı.

2018 yılından bu yana Daimler AG çalışanı olan Gözde Kara, IT alanında strateji ve inovasyon yönetimi süreçlerinin geliştirilmesi faaliyetlerinin ardından şu anda IT projelerinde operasyon lideri rolünde çalışmaktadır.

Profesyonel hayatına ek olarak, Almanya’daki yüksek öğrenimli Türk göçmenlerin networkünü geliştirme odaklı bir çalışma grubuna liderlik eden Gözde Kara, tekno-politik konularda da düzenli olarak yayın yapmaktadır.

Website