TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Zirvesi

Her yıl binlerce genci ilham dolu konuşmacılar ve şirketlerle buluşturan TurkishWIN Genç Kadın Kariyer Günü 1 Mart 2020’de gerçeklecek.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Zeynep Yalım Uzun

Zeynep Yalım Uzun

Zeynep Yalım Uzun, altı kıtada 145 ülkede faaliyet gösteren, ev teknolojileri şirketi Arçelik’in Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (Chief Marketing Officer) olarak görev yapmaktadır. Arçelik’te global marka yönetimi, tüketici iç görüsü, endüstriyel tasarım, tüketici hizmetleri ve küçük ev aletleri gibi alanları da içine alan, Tayland’dan ABD’ye uzanan geniş bir coğrafyaya yayılmış 2.000 kişilik bir pazarlama ekibinin yönetimini gerçekleştiren Uzun, Türkiye’nin en sevilen markası Arçelik ve Avrupa beyaz eşya pazarının iki numaralı markası Beko’yu da kapsayan güçlü global ve yerel 12 markanın sorumluluğunu üstlenmektedir.

Arçelik’teki görevi öncesinde dünyanın en büyük hızlı tüketim ürünleri şirketlerinden Unilever’ de 25 yılı aşkın pazarlama kariyeri bulunan Uzun, bu süre içinde Polonya, Türkiye ve İngiltere merkezli olarak görev yapmış ve Unilever’ in farklı markalarının geniş coğrafyalarda global operasyonlarını yönetmiştir. Bu dönem içerisinde Omo’ nun ‘Kirlenmek Güzeldir’ kampanyasının lansmanında liderlik yapmıştır.
Unilever kariyeri içerisinde Uzun, 2007-2012 yılları arasında Unilever Türkiye’de Ev ve Kişisel Bakımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak 20’ye yakın markayı yönetmiştir. 2012-2017 yılları arasında Unilever’in ikinci büyük markası ve 80’den fazla ülkede faaliyet gösteren Omo’ nun Global Başkan Yardımcılığı görevini Londra merkezli olarak üstlenmiştir.

Robert Kolej’inin ardından üniversite eğitimini ABD Atlanta’daki Agnes Scott College’da ekonomi ve psikoloji alanlarında tamamlamıştır. Zeynep Yalım Uzun kariyeri boyunca pek çok ödül aldı. Bunlardan en sonuncusu 2020’de Advertising Age tarafından Avrupa’nın “Women to Watch” listesindeki 20 kadın liderden biri olarak seçilmesidir. Evli ve iki kız çocuğu annesi olan Uzun, dans etmeyi, yelken açmayı ve seyahat etmeyi sevmektedir. İş dünyasında cinsiyet eşitliği konusunda tutkulu ve bu alandaki TurkishWin, Yönetim Kurulunda Kadın ve BinYaprak gibi birçok girişimi desteklemektedir. Temel sosyal haklardan mahrum çocuklara hizmet veren bir kurum olan Koruncuk Vakfı’nın 2009 yılından bu yana vakıf mütevelli kurulunda görev almaktadır.

Website